• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Творчі досягнення

Каскад перемог та успіхів

Гарним видався день 5 чер­вня для Ірини Дунець, ви­хо­ванки гуртків БДЮТ, учениці ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк. Саме тоді в гості до Будинку дитячої та юнацької творчості завітав провідний інспектор Шацького РС УДСНС Роман Слюз з почес­ною місією нагородження пере­можниці конкурсу «Рятуваль­ники очима дітей» (фото 1).

Крім обласної грамоти упра­в­ління освіти і науки Волинської ОДА та Державної служби з над­звичайних ситуацій України у Волинській області за І місце в цьому конкурсі, Роман Сер­гі­йович вручив Ірині подарунок – го­динник.

В виставці-конкурсі декора­тивно-ужиткового та образот­вор­чого мистецтва «Знай і лю­би свій край» на обласному рів­ні також маємо трьох пере­мож­ців – Ольгу Бакун (І місце) , Надію Яковініч (І місце) та Марину Полюх (ІІ місце) (фото 2). Ольга та Надія є вихованцями гуртка «Вишиванка» БДЮТ, який працює на базі Пі­щанської ЗОШ І-ІІІ ст. під керівництвом Лариси Бакун. Марина Полюх, учениця ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк, відвідує гурток «Колібрі», керівником якого є Ірина Вензловська.

Ще одна вихованка цього гуртка Софія Гінайло, учениця ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк, отримала перемогу в конкурсі «Таланти ІІІ ти­ся­чоліття» (ІІ місце).

Результативно попрацював клуб «Пошук» під керівництвом Тамари Степанівни Гурко, вчителя історії ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк. Катерина Сидорук, вихованка цього гуртка, здобула дві перемоги на обласному рівні – ІІ місце в турнірі юних істориків МАН та ІІІ місце – в конкурсі науково-дослідницьких робіт МАН. На Всеукраїнському турнірі юних істо­риків Катя була у складі обласної команди і також отримала грамоту за ІІІ місце. Крім цього, вихованка нагороджена грамотою Волин­ської ОДА за активну життєву позицію та результативні вис­тупи на обласних і Всеукраїнських інтелектуальних змаганнях, приємним доповненням якої стала грошова премія.

Бажаємо всім юним талантам нових здобутків та перемог!

"Шацький край". Із статті випуску № 23 від 2014-06-14. Ніна Корець

/Files/images/tvorchst/Фото1.jpg

/Files/images/tvorchst/Фото3.jpg

Успіх Артема Віннічука на обласному конкурсі сопілкарів

20 березня в м. Луцьк відбувся обласний конкурс виконавців на сопілці та флейті Пана (багатоствольній флейті, що складається з кількох трубок різної довжини. – Авт.). Учасниками заходу стали учні початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів Волині. Серед великої кількості юних музикантів, що виступили у Волинському державному училищі культури і мистецтв імені І.Ф.Стравінського, на особливу прихильність журі і увагу глядачів заслужив 10-річний учень ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк Артем Віннічук. Маленький віртуоз, який є вихованцем Шацької дитячої музичної школи, майстерно виконав дві композиції: українську народну пісню «Дощик» в обробці Миколи Лисенка і сонатину Володимира Боракова. Оцінки журі за всіма критеріями (а це інтонація, володіння технічними навиками та засобами музичної виразності, відповідність репертуару молодшій віковій категорії тощо) виявилися досить високими, і Артем заслужено посів ІІІ місце на обласному конкурсі.

"Шацький край". Із статті випуску № 12 від 2014-03-129

/Files/images/kultura/Віннічук.jpg

Срібні дзвіночки засяяли на районній сцені

Чимало учасників щороку збирає на районній сцені шкільний відбірковий традиційний конкурс української сучасної пісні «Срібні дзвіночки», який організовується спільно відділом освіти Шацької РДА та Шацьким БДЮТ. Тож знову наприкінці року (20 грудня) актовий зал Шацького лісового коледжу зібрав кращих соловейків зі шкіл району. 28 юних учасників змагалися у трьох вікових категоріях, демонструючи глядачам та журі не лише виконавську майстерність, а й сценічну культуру, костюми.

З-поміж 9 наймолодших учасників журі визначило переможцем Софію Цюп’ях (ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк, керівник Валентина Васик).

У найбільш чисельній середній віковій категорії переможцем стала Олеся Сацюк (ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк, керівник Валентина Васик).

У старшій віковій групі друге місце посіла Марина Лук’янчук (ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк, керівник Валентина Васик).

/Files/images/kultura/Цюп’ях.jpg/Files/images/kultura/Сацюк.jpg

Наші переможці представлятимуть район на обласному конкурсі «Срібні дзвіночки», який відбудеться 22 січня у Ковелі.

"Шацький край". Із статті випуску № 52 від 2013-12-28

Сопілка грає – людей звеселяє

Сопілка з давніх-давен грає в унісон зі співучою душею українців. Цей національний музичний інструмент згадується в піснях, народних казках, легендах, переказах, творах українських письменників (пригадайте хоча б Лукаша з «Лісової пісні» Лесі Українки). Без нього не гуляли весілля, пастухи не пасли худобу та овець. Сьогодні сопілка – це вже не примітивна очеретинка для потреб чабана, а повноцінний музичний інструмент із соковитим, насиченим звуком. Для десяти учасників ансамблю сопілкарів, який створений при Шацькій дитячій музичній школі, він улюблений, бо прищепив любов до музики, допоміг розвинути талант і знайти багато друзів.

У 2008-му відбулося становлення колективу. Наймолодшим сопілкарем є другокласник ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк Артем Віннічук, який буквально за тиждень влився в колектив і тепер є повноцінним його членом.

Зараз ансамбль сопілкарів готується підкорювати нові творчі вершини, бо незабаром братиме участь у двох обласних конкурсах, які відбудуться в містах Ковель і Володимир-Волинський.

"Шацький край". Із статті випуску № 50 від 2013-12-14

/Files/images/kultura/сопілкарі.jpg

Зазвучав духовий оркестр

З-поміж розмаїття музики кожен із нас обирає свою: кла­сичну, сучасну, молодіжну. А група вихованців Шацької дитячої музичної школи зупинила свій вибір на духовій. Оркестр, який не так давно був створений викладачем школи Василем Куськом, днями потужно зазвучав під час святкового концерту до Дня 8 Березня. Юні духовики, а їх в оркестрі 21, грали виразно й красиво, дивували глядачів майстерністю виконання і ви­шуканістю репертуару. Слідкуючи за найменшим порухом диригентської палички в руках керівника, одні впевнено вели головну партію, інші супроводжували, прикрашали, підтри­мували її. На концерті прозвучали відомі твори: «Розпрягайте, хлопці, коней!», «Український марш», вальс «Юність», марш «Карпати», марш «Моло­дість» та інші.

Гри на духових інструментах навчаються діти і з нашої школи.

"Шацький край". Із статті випуску № 11 від 2013-03-16

/Files/images/kultura/оркестр.jpg

Віночок співанок від Наталії Паламарук

Золотий голос цієї дівчинки вже сім років є творчою візиткою Шацької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. 1 вересня він разом із дзвінком закликає учнів до школи, у кінці травня сповіщає про канікули. А впродовж навчального року звучить на кожному шкільному святі, на районних та обласних співочих конкурсах і фестивалях, завойовуючи для своєї власниці всі можливі титули і нагороди. Вчителі називають її шкільним соловейком, а учні по-доброму заздрять: росте ж бо велика артистка!

/Files/images/kultura/Паламарук.jpegСемикласниці Наталії Паламарук 8 вересня виповнилося 13 років, цього ж дня вона святкувала і день ангела. Дівчинка не має сумніву, що саме свята Наталія – її небесна покровителька – допомогла здійснити заповітну мрію про сольний концерт. «У шкільні роки проявляє бурхливу активність, бере участь у всіх громадських справах…» – це загальна характеристика представниць жіночої статі з іменем Наталія. Що правда, то правда! Сама написала сценарій, ретельно підібрала репертуар, вміло спланувала перерви між виконанням пісень, запросила гостей. Щоб насолодитися голосом Наталі, до районного Будинку культури прийшли її батьки, однокласники, численні друзі та шанувальники творчості.

Всю красу і силу голосу продемонструвала дівчинка у годинному концерті. Виконувала естрадні пісні українською, російською мовами; ліричні, присвячені мамі й татові; найпопулярніші англомовні твори з репертуару Селін Діон та Селени Гомес. Перерви у співі Наталя робила і для танцювальних номерів, бо вона – ще й активна учасниця колективу «Шачаночка», і для декламування власних віршів, адже поезію вважає ще одним проявом своєї багатогранної творчості.

Наталія Паламарук безмежно вдячна людині, яка всі ці роки вчила її співати, розвивала вокальні здібності, робила ширшою арену успіху та визнання, – Валентині Васик, учителю музики.

Для Наталі схвалення того, що вона робить, – найбільший стимул. Тому вже сьогодні, успішно подолавши черговий творчий щабель, ввібравши у себе всю позитивну енергію, якою наділили її прихильники, вона приступає до втілення у життя інших ідей. А їх у Наталиній заповітній скарбничці – ще ой як багато!

"Слово Волині", 2012, 24 вересня

.

Кiлькiсть переглядiв: 120